III. Liderlik Programı'nda Prof. Dr. Scott Powers Sunum Yaptı.

Derneğimizin üçüncüsünü düzenlemiş olduğu fiziksel aktivite liderlik programında yeni dönem liderlerimize Egzersiz İlaçtır Türkiye programı tanıtıldı. Programın hedefleri ve amaçları doğrultusunda aile hekimlerimizin desteği ile koruyucu hekimliğin ön plana çıkarılması hedeflenen programda, egzersiz ve hareketli hayatın bir toplum kültürüne dönüştürülmesi hedefleniyor.

Egzersiz İlaçtır Programı ile ilgili Prof. Dr. Scott Powers’ın sunumu oldukça dikkat çekiciydi. Aynı zamanda Florida Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Powers sunumunda düzenli egzersizin faydalarından ve getirilerinden bahsetti. Powers sunumunda değindiği bir çok noktayı güncel veriler ile destekleyerek hekimlerimize fiziksel aktivitenin önemini aktardı.

Programda daha önceki liderlik programlarımıza katılmış olan aile hekimlerimizin o günden bugüne elde ettikleri başarı öykülerine de yer verildi. Bir çok olanaksızlık ve zorluk içerisinde güzel işler başaran hekimlerimizin yanı sıra kendilerindeki değişim ile dikkat çeken hekimlerimiz yeni liderlerimiz için örnek teşkil ettiler.

Program esnasında sunumların tamamlanmasıyla birlikte aile hekimlerimiz kendi aralarında gruplar oluşturarak, gruplarına verilen hasta profiline uygun egzersiz reçeteleme çalışması gerçekleştirdiler. Her grup yaptığı çalışmayı diğer gruplar ile paylaşarak fikir alışverişlerinde bulundular.