​Türkiye 'Fiziksel Aktivite Liderleri'ni Arıyor!

Fiziksel aktivitenin ülke genelinde yaygınlaştırılmasına ilişkin çalışmalar yürüten derneğimiz, aile hekimlerini daha hareketli bir Türkiye için öncü olmaya davet ediyor.

Fiziksel aktivitenin daha sağlıklı bir yaşam için en önemli adımlardan biri olduğuna ve bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesi açısından taşıdığı öneme ilişkin farkındalığın artırılması ve fiziksel aktivitenin tedavinin bir parçası olarak benimsenmesi konusunda liderlik rolünü üstlenecek aile hekimlerinin katılımıyla 2014 yılında başlatılan Fiziksel Aktivite Liderlik Programı’nın 2015 yılındaki ilk toplantısı, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun izniyle 10-11 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul Mövenpick Otel’de gerçekleştirilecek.

Daha hareketli bir Türkiye için Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği ile birlikte çalışmalar yürüten Nevra Öner Varol’un sunumuyla gerçekleşecek olan programda katılımcı hekimler, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Haydar Demirel’den bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesi konusunda fiziksel aktivitenin önemine, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Erdem Kaşıkçıoğlu’ndan sağlıklı yaşam için fiziksel aktivitenin önemine, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Didem Özdemir’den obezite ve tip 2 diyabette fiziksel aktiviteye, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aile hekimliği uzmanı olarak görev yapmakta olan Uzm. Dr. İrep Karataş Eray’dan aktif sağlıklı yaşam ögelerine ilişkin bilgiler alacaklar ve 2014 yılında programa katılmış olan Fiziksel Aktivite Lideri aile hekimleri ile bir araya gelecekler.

Gelin daha hareketli bir Türkiye için birlikte çalışalım.