Sağlıklı bir
Türkiye
İçin Yola Çıktık!

Toplum sağlığının korunmasının öncelikli olarak bireyin kendi sorumluluğunda olduğunu biliyoruz. Bu sorumluluğun " sadece farkında olmak” değil, harekete geçmek ve fark yaratmak için yola çıktık.  Sağlıklı  Türkiye için, her bireyi tek tek sağlığa teşvik etmek, toplum sağlığını korumak ve geliştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Sağlıklı yaşamayı bir kültür haline getirmek için her yerdeyiz!

Sağlıklı yaşamın, bir kültür haline gelmesi için bireylerin tek tek bilgi, tutum ve davranışlarını geliştirmek, bu amaçla birden fazla yerde, binlerce kişiyle temas etmek bizim yol haritamız. Bu sorumluluğun "sadece daha çok kişiye temas etmek” ile değil, "daima yanlarında yer almak” ile yerine geleceğini biliyoruz.  Bunun için mevcut projelerimiz  ile ülkemizin her yerinde, Sağlıklı Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz.


Projeler

Neler Yapıyoruz?

American Collage of Sports & Medicine 'in kurduğu Exercise is Medicine İnisiyatifi'nin Türkiye lisansörüyüz.

Egzersiz İlaçtır

Yılda 57 Milyon Ölüm

36 Milyonu Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar

2008 yılında meydana gelen 57 milyon ölümün 36 milyonu (%63), başta kardiyovasküler hastalıklar (%48), kanserler (%21), kronik kalp hastalıkları %12) ve diyabet (%3.5) olmak üzere bulaşıcı olmayan hastalıklardan kaynaklanmıştır. Bu önde gelen bulaşıcı olmayan hastalıkların ortak dört risk faktörü bulunmaktadır; tütün kullanımı, sağlıksız diyet, fiziksel hareketsizlik ve zararlı düzeyde alkol kullanımı.

8,000,000

kişiye lifli beslenme farkındalık filmleri ulaştı

1,500,000

kişiye egzersiz reçetesi dağıtıldı

1889

aile hekimi eğitim aldı

7413

beden eğitimi öğretmeni karne eğitimi aldı