Gıda Güvenliği Eğitim Serimizin VI. Eğitimi İstanbul Medeniyet Üniversitesindeydi

Türkiye Diyetisyenler Derneği ve Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği işbirliğinde 2019 yılı ilk çeyreğinde devam etmesi planlanmış Gıda Güvenliği ve Gıdada Bilgi Kirliliği eğitim serimizin altıncısı İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nün desteği ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi Aşık Paşa Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Değerli hocamız Prof. Dr. Muhittin TAYFUR, gıda güvenliği, gıdada bilgi kirliliği ve yanlış yönlendirme konuları ile ilgili eğitim vermiştir. 

Programın açılış konuşmasını Türkiye Diyetisyenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Tayfur, Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği Başkanı Yusuf Can Kayaoğlu ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik yapmıştır. Ayrıca İstanbul Medeniyet Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Okanlı ve birçok akademisyen katılım sağlamıştır.

Tüm beslenme ve diyetetik öğrencilerine, diyetisyenlere ve akademisyenlere açık olan eğitim, birçok üniversiteden öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.